img-011

Lustra na wymiar – dopasuj idealnie do wnętrza

Lustra są dziś nieodłącznym elementem każdego mieszkania. Niektórzy doceniają przede wszystkim ich praktyczne walory, dla innych stanowią one również element wystroju, który upiększa przestrzeń i wizualnie powiększa wnętrze. W sklepach, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych, dostępny jest ogromny wybór luster różnego rodzaju, jednak bywa, że zupełnie nie pasują one do naszej koncepcji aranżacji – w takich wypadkach warto zdecydować się na kupno lustra na wymiar. Wbrew temu, co mówi ta nazwa, taki produkt można spersonalizować nie tylko poprzez wybór odpowiedniej długości i szerokości. Co jeszcze można dopasować do swojego gustu czy potrzeb?

Lustro na zamówienie – jaki mamy wybór?

Korzystając z opcji zamówienia lustra, możesz przede wszystkim precyzyjnie określić jego wymiary. Dzięki temu łatwo dopasujesz je do każdej przestrzeni w taki sposób, by idealnie wkomponowywało się w wystrój i zapewniało wygodę korzystania. Długość i szerokość lustra możesz określić co do centymetra, więc masz większe szanse na uzyskanie świetnego efektu niż w przypadku, gdy korzystasz z gotowych rozwiązań. Do wyboru masz także sam kształt lustra. Nie musisz decydować się na tradycyjne prostokątne zwierciadło, możesz również postawić na mniej ostre linie, na przykład na subtelny owal. To jednak dopiero początek personalizacji Twojego wymarzonego lustra.

Lustro na zamówienie - jaki mamy wybór?

Srebrne czy niekoniecznie? O kolorach luster

Później przychodzi również czas na dobór koloru tafli, czyli rodzaju szkła, z jakiego będzie wykonane zwierciadło. Tradycyjne, najpopularniejsze lustra są srebrne, choć nazywa się je często bezbarwnymi. One mają najwyższy współczynnik odbicia i najwierniej pokazują rzeczywistość. To one są wskazane, gdy chcemy, aby lustro było przede wszystkim praktyczne. Przy takim zwierciadle swobodnie można wykonywać codzienne czynności jak nakładanie makijażu czy golenie zarostu. Przydaje się, jeśli chcemy mieć pełny, prawdziwy obraz własnej osoby, bez przekłamanych kolorów.

Popularne kolory luster

Coraz popularniejsze stają się również lustra barwione, które świetnie nadają się do ozdoby pomieszczeń. Jak one jednak właściwie działają? To, że są kolorowe, wcale nie znaczy, że wyglądają jak wyjęte wprost z parków rozrywki. Po prostu ich tafla ma delikatnie zmienione zabarwienie, które sprawia, że wyglądamy w nich nieco inaczej niż w rzeczywistości. Takie lustra często możemy spotkać w przymierzalniach sklepowych, gdzie mają one sprawić, że wyglądamy nieco korzystniej niż w klasycznym lustrze, na przykład na bardziej opalonych. W prywatnych mieszkaniach wybieramy je przede wszystkim po to, żeby pasowały do wystroju wnętrza. Częstym wyborem są obecnie na przykład zwierciadła, w których szkło jest grafitowe. Takie lustra na zamówienie charakteryzują się niskim odbiciem światła i są ciemniejsze niż te tradycyjne. Świetnie komponują się więc z jasnymi wnętrzami, w których chcemy uzyskać kontrast, lub tam, gdzie wystrój złożony jest z czarnych i szarych elementów. Osoby, którym zależy na niskim odbiciu światła, ale wolą ciepłe wnętrza, mogą za to zdecydować się na taflę brązową. Sprawdza się ona we wnętrzach utrzymanych w brązach i beżach, a także złocie czy zieleni.

Srebrne czy niekoniecznie? O kolorach luster

Grubość lustra i sposób mocowania

Kwestią wyboru jest również grubość tafli, która najbardziej nam odpowiada. Może mieć ona od 1 do nawet 10 mm. Od czego powinna zależeć decyzja? Standardowe lustro ma grubość 4 mm, ale jeśli zwierciadło ma być duże, warto zdecydować się na wariant 5 mm. W takim wypadku będzie ono trwalsze i bardziej odporne. Mniejsze lustra, zwłaszcza małe szybki łazienkowe, mogą być nieco cieńsze, choć bardzo cieniutkie tafle nie są polecane. Kupując lustro na wymiar, warto brać jednak pod uwagę także budżet na tę inwestycję. Trzeba bowiem wiedzieć, że im grubsza jest tafla, tym wyższa cena za produkt. Na koszt zwierciadła na wymiar ma wpływ również to, czy zamawiamy produkt z mocowaniem na tylnej ścianie. Lustra wklejane ze specjalnym mocowaniem są nieco droższe niż bez niego, jest to jednak z pewnością wygodniejsza w montażu opcja.

Grubość lustra i sposób mocowania

Rama i fazowanie

Lustro na wymiar można też zaopatrzyć w wybraną przez siebie ramę. Zwierciadła bywają oprawiane w plastik, drewno, metal lub nawet w skórę! Przeróżne mogą być również kolory ram do luster stosowanych we wnętrzach. W bardzo eleganckich pomieszczeniach świetnie sprawdzają się na przykład złote ramy, a do prostych, tradycyjnych wnętrz idealnie pasuje naturalny kolor drewna. Nowoczesne, minimalistyczne mieszkania wymagają nieco innych rozwiązań – tu najlepiej wkomponowują się lustra w czarnych lub białych ramach lub w ogóle bez ramy. W przypadku wyboru tej ostatniej opcji konieczna jest jednak jeszcze jedna decyzja – czy szkło ma być fazowane, czy też nie. Fazowanie ma charakter dekoracyjny i polega na zeszlifowywaniu krawędzi lustra, by uzyskać efekt załamania światła. Takie rozwiązanie daje ciekawy efekt wizualny.Rama i fazowanie

Jak kupić lustro na wymiar?

Wielu osobom zdaje się, że kupno lustra na wymiar jest skomplikowane i wymaga wielu ustaleń z firmą zajmującą się produkcją wyrobów szklanych. Nic bardziej mylnego! Idealne zwierciadło można dziś zamówić bez wychodzenia z domu i bez dodatkowych problemów. Wystarczy skorzystać ze stworzonego do takich zamówień kreatora lustra. Można tam określić wszelkie parametry i oczekiwania względem zamówienia, wybierając jedną z dostępnych opcji. Istnieje również możliwość zobaczenia wizualizacji lustra w pomieszczeniu oraz poznania na wstępie ostatecznego kosztu zamówienia. Jeśli chcesz mieć w swoim wnętrzu piękne, spersonalizowane lustro, zobacz możliwości naszego autorskiego kreatora.

Lustra na wymiar - kreator

Szkło Lustra Okna
Nasz adres
My na Facebooku
Zadzwoń
+48 510 948 290
Zadzwoń
Przewiń do góry